Przełącznik Nav
Zmień
Wybrany termin dostawy:
Czwartek 28/10
Zamówienia przyjmujemy do: Środa 27/10 10:00
Do darmowej dostawy brakuje Ci XXX zł
Darmowa dostawa
Mój koszyk

Dzień Piekarzy i Cukierników

11 March
Dzień Piekarzy i Cukierników

Dzień Piekarzy i Cukierników

Niemal każdego ranka przygotowując śniadanie, pierwszą rzeczą po którą sięgamy jest pieczywo. Może nam się wydawać, że to nieistotne czym ono jest i ile wnosi do naszego życia i zdrowia. Nie tylko my - dorośli, ale również i nasze dzieci powinniśmy je spożywać ‘z głową’.

W tym uroczystym dniu chcielibyśmy uświadomić Wam jaką pracę wkładają Piekarze i Cukiernicy w wypiekaniu niby tak oczywistego dodatku do naszej codziennej diety, a także pysznych słodkości, na których widok robimy maślane oczy…

 

Ciężka praca Piekarza

Każdego dnia Piekarz zajmuje się produkcją pieczywa z mąki, wody i drożdży z dodatkiem soli i mikrododatków zgodnie z ich recepturą. Co ciekawe Piekarz oprócz tego obsługuje i czyści maszyny, urządzenia, piece oraz aparatury kontrolno – pomiarowe.

Piekarze pracują od 8 do 9 godzin dziennie, przeważnie w nocy. Dodatkowo pracują także w święta i dni wolne. Ponadto pracują z gorącymi urządzeniami i ostrymi narzędziami, a także dźwigają worki z mąką. To wszystko, aby zapewnić wszystkim ludziom swoje produkty do ich codziennej diety.

 

Artystyczna praca Cukiernika

Osoba będąca na stanowisku Cukiernika przede wszystkim powinna mieć dobre zmysły smaku i węchu oraz dobrą kondycję wzrokowo – fizyczną. Praca ta wymaga zmysłu artystycznego, inicjatywy, wyobraźni i twórczego myślenia, podobnie zresztą jak i u piekarza.

 

Pieczywo – to wzniosłe hasło będące na tapecie tego dnia, to także główny produkt spożywczy potrzebny nam do życia. Bez pieczywa nasz organizm nie byłby w stanie funkcjonować. Pieczywo zawiera ogromne pokłady błonnika, który oczyszcza nasz organizm z toksycznych substancji, a także pozwala nam utrzymywać prawidłową wagę.

Weźmy pod uwagę fakt, że jest ono głównym składnikiem posiłku, a to co na nie nakładamy jest jedynie dodatkiem.

 

Podsumowując, chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez smacznego, świeżego pieczywa i słodkich bułeczek, które możemy znaleźć w piekarniach lub dobrych sklepach. Ten dzień jest również świętem tych, którzy lubią gdy w ich domach czuć zapach świeżo upieczonego pieczywa prosto z piekarni. Pamiętajmy, aby czasem, jedząc coś z pieczywa poświęcić chwilę na zastanowienie się przez co te pyszne wypieki są takie pyszne.