Przełącznik Nav
Zmień
Wybrany termin dostawy:
Wtorek 22/09
Zamówienia przyjmujemy do: Poniedziałek 21/09 10:00
Mój koszyk

Pitne zdrowie, czyli detoks sokowy!

14 January
Pitne zdrowie, czyli detoks sokowy!

Na pewno każdy z nas słyszał albo czytał co nieco o detoksach oczyszczających organizm. Czym właściwie jest detoks i czy naprawdę jest potrzebny? Otóż żyjemy obecnie w czasach, w których szybkie tempo życia i zanieczyszczenia powietrza powodują problemy trawienne, uczucie ciągłego zmęczenia, obniżenie odporności oraz pogorszenie się wyglądu skóry czy utratę włosów. Są to sygnały, których nie należy ignorować. Oznacza to, że powinniśmy zmienić tryb życia i jego rytm. Warto się zastanowić nad wprowadzeniem detoksu, czyli oczyszczania organizmu.


Co wolno, a czego nie?

Metody oczyszczania organizmu są coraz bardziej powszechne, jest ich wiele, ale to właśnie detoks sokowy jest najbardziej popularny i skuteczny. Podczas takiej terapii należy zrezygnować z kawy, alkoholu, papierosów, cukru. Zaleca się natomiast picie wody w dużych ilościach, zielonej herbaty i ziół. Orzeźwiające i świeże soki dostarczają ogromną ilości witamin, soli mineralnych, dzięki którym czujemy się pomimo małej ilości dostarczanych kalorii.


Ile trwa i co się zaleca?

Dieta sokowa nie trwa długo. Maksymalnie można ją stosować 5 dni. Podczas niej można normalnie wykonywać obowiązki domowe, pracować, ale zaleca się również odpoczynek na regenerację sił. Nie zaleca się stosowania jej podczas przeziębienia lub ogólnego osłabienia organizmu.


Podczas spożywania soków, nie należy wykonywać nadmiernych ćwiczeń siłowych. Zaleca się natomiast spacer, ćwiczenia rozciągające lub jogę oraz każdą inną formę relaksacji. Wtedy możemy być pewni, że nasze samopoczucie się poprawi, będziemy mieć więcej energii i sił witalnych. Oczyszczanie sokowe sprawia, że skóra robi się gładka, włosy lśniące, a paznokcie twardsze i odżywione.


Czego nie należy robić po detoksie?

Po detoksie nie powinniśmy od razu wracać do normalnego sposobu odżywiania. Szczególnie, aby uzyskać przedłużony efekt detoksu sokowego, nie należy spożywać tłuszczy, cukrów czy też słonych potraw lub dużej ilości soli.


Proste, łatwe i przyjemne.

Przeprowadzanie takiego detoksu w domu jest bardzo proste. Dzięki zamówieniu u nas soków wiesz, ile dokładnie powinieneś ich spożyć, a dodatkowo oszczędza to czasu na przygotowania ich samemu w domu. Taka kuracja organizmu nie przeszkadza w codziennych zajęciach domowych czy pracy, ponieważ soki te są w butelkach, które są poręczne, dzięki czemu możesz je zabrać dosłownie wszędzie. Dieta jest dla każdego, kto chce pozbyć się toksyn z organizmu, zadbać o zdrowie i zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Terapia oczyszczająca polega głównie na odżywianiu się warzywami. Bardzo dobrym przykładem dobrego odżywiania się podczas tej diety jest spożywanie dużej ilości jarmużu. Ponadto do soków powinno dodawać się cytrynę, która odkwasza organizm oraz imbir, który działa antybakteryjnie.

Poniżej znajdziecie link do naszych gotowych soków:

Gotowe Soki Złoty Standart

 

Sara z Rano Zebrano