Przełącznik Nav
Zmień
Wybrany termin dostawy:
Czwartek 28/10
Zamówienia przyjmujemy do: Środa 27/10 10:00
Do darmowej dostawy brakuje Ci XXX zł
Darmowa dostawa
Mój koszyk

cytrusy

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

na stronę
Ustaw kierunek malejący
  1. Klementynk EKO 1kg

    17,84 zł
    produkt ważony - końcowa cena może ulec zmianie
  2. Pomarańcze NAVEL EKO 1kg

    12,64 zł
    produkt ważony - końcowa cena może ulec zmianie
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Cechują się soczystością, intensywnym kwaśnym smakiem oraz wysoką zawartością witamin. Cytrusy są jednymi z najstarszych owoców stosowanych nie tylko diecie, ale również w kosmetyce i medycynie.

Ich powszechna dostępność przyczynia się jednak do nieuczciwych działań producentów kwaśnych dóbr naturalnych. Cytrusy dostępne w tradycyjnych sklepach dość często są przesiąknięte chemią, na którą przede wszystkim składają się wysokie stężenia peptydów. Aby przedłużyć ich żywotność, owoce konserwuje się także środkami pleśniobójczymi, które mogą w sposób negatywny oddziaływać na ludzkie zdrowie.

Rano Zebrano proponuje alternatywę dla cytrusów sztucznych i bez charakteru, oferując Państwu możliwość zakupu cytrusów ekologicznych, które nie tylko posiadają bardziej nasycony smak - są również świeże, a do ich produkcji nie użyto sztucznych nawozów i czynników zapobiegającym naturalnym procesom psucia się owoców. Zakup cytrusów naturalnych to gwarant wyboru niezwykle smacznego źródła witamin i minerałów.

Dlaczego cytrusy ekologiczne są lepsze?

Cytrusy dostępne na półkach sklepowych bardzo często kuszą klienta pięknym wyglądem świadczącym o świeżości produktu. Warto jednak wiedzieć, iż masowo uprawiane owoce często są nawożone chemicznymi substancjami celem przyspieszenia ich wzrostu. Świecąca skórka cytrusa nie świadczy o jego dobrej jakości, a raczej o tym, iż jest ona pokryta woskiem. Zawiera on substancje bakteriobójcze, mające zabezpieczyć młody i jeszcze niegotowy do spożycia owoc przed gniciem.

Ekologiczne cytrusy znacząco różnią się od tych pozyskiwanych masowo. Stanowią dużo lepsze źródło witaminy C i sporej ilości błonnika. Ponadto, cytrusy pochodzące z naturalnych upraw są dużo bardziej soczyste i intensywne w smaku. W ekologicznych uprawach nie stosuje się sztucznych nawozów, a jedynie naturalne sposoby walki z chorobami roślin - obecność drapieżnych chrząszczy Cryptolaemus montrouzieri, które usuwają z plantacji szkodliwe dla roślin owady. Ważnym czynnikiem obecnym na ekologicznych plantacjach są zabiegi pielęgnacyjne, czyli odpowiednie przycinanie drzew, celem zagwarantowania im możliwie najlepszych warunków do swobodnego wzrostu. Dobra cyrkulacja powietrza oraz naturalne nawadnianie i nasłonecznienie powoduje, że ekologiczne cytrusy zachowują swoje wartości odżywcze, a także kuszą soczystością i doskonałym smakiem.

Ugryź nasze cytrusy!

Rano Zebrano oferuje wiele produktów żywnościowych pochodzenia ekologicznego. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci mogli się cieszyć doskonałym smakiem produktów i zawartymi w nich składnikami odżywczymi przez cały rok. W kategorii cytrusy można znaleźć pomarańcze uprawiane przez rodzimą markę Natur Frut. Owoce od certyfikowanego producenta są idealnym produktem do tworzenia naturalnie wyciskanych soków, a także mogą stanowić dodatek do sałatek czy być podstawą domowych przetworów. Wysoka zawartość witaminy C i błonnika w ekologicznych cytrusach nie tylko gwarantuje poczucie sytości, ale jest także źródłem podwyższonego samopoczucia. Ugryź soczystego cytrusa bez sztucznych dodatków i zakochaj się w jego intensywnym smaku!