Przełącznik Nav
Zmień
Wybrany termin dostawy:
Czwartek 28/10
Zamówienia przyjmujemy do: Środa 27/10 10:00
Do darmowej dostawy brakuje Ci XXX zł
Darmowa dostawa
Mój koszyk

świeże zioła

Zobacz jako Siatka Lista

1 elementu

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

1 elementu

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Jednym z tych dodatków, które nie tylko wzmagają smak potrawy, ale również są nośnikiem cennych dla ludzkiego organizmu składników odżywczych, są świeże zioła. Znane i stosowane już w starożytności pomagały w przypadku różnych dolegliwości zdrowotnych. Współcześnie można zaobserwować coraz częstsze ich wykorzystanie nie tylko w posiłkach z restauracji, ale także w domowej kuchni.

Dzięki Rano Zebrano można cieszyć się świeżymi ziołami przez cały rok. Dostarczamy Państwu najwyższej jakości produkty żywieniowe pochodzenia ekologicznego. Oczywistym jest, że w ofercie naszego sklepu, obok suszonych przypraw ziołowych nie mogło zabraknąć również świeżych. Zielone produkty charakteryzują się pięknym, intensywnym kolorem cieszącym oko. Jednocześnie są naturalną bombą witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Wszystko więc przemawia za tym, aby zwrócić uwagę na świeże zioła pochodzenia naturalnego!

Dlaczego warto stosować świeże zioła?

Ziołami najczęściej określa się liście niskich krzewów i roślin. Najczęstszą praktyką jest ich suszenie i używanie w takiej formie jako dodatku do wszelkiego rodzaju potraw. Odpowiednio dobrane zioła są w stanie wydobyć aromat żywności, a jednocześnie ułatwiają procesy trawienne.

Oprócz stosowania ziół suszonych zaleca się również korzystanie z tych świeżych, ponieważ zawierają więcej substancji aktywnych oraz olejków eterycznych. Proces suszenia ziół powoduje wytrącanie się tych związków, szczególnie w przypadku wykonywania tej czynności w złych warunkach. Problem dotyczy dość często ziół produkowanych tradycyjnie, które są suszone w zbyt wysokich temperaturach. Takie problemy nie występują w przypadku świeżych ziół, które są nośnikami nie tylko witamin, ale również większej ilości przeciwutleniaczy, przyczyniające się do usuwania z organizmu wolnych rodników.

Warto również wspomnieć, do uprawy ekologicznych ziół nie dodaje się sztucznych nawozów. Proces ich wzrostu odbywa się naturalnie, co stanowi nie tylko o pięknym wyglądzie roślin, ale także o wysokiej zawartości składników odżywczych dla organizmu.

Odkryj moc świeżych ziół!

Jesteśmy miejscem, które postanowiło powiedzieć “nie" żywności pełnej konserwantów, aromatów i sztucznych barwników. Naszą misją jest kompleksowe dbanie o ludzkie zdrowie dzięki dostarczaniu świeżych produktów ekologicznych od certyfikowanych producentów.

W kategorii Świeże zioła oferujemy więc naturalnie zielone rośliny, stanowiące doskonały dodatek do codziennych posiłków. Szczególnie polecamy naszym klientom pokrzywę, która jest naturalnym przeciwutleniaczem, znajdującym mnóstwo zastosowań. Bez względu na to, czy zdecydujesz się ugotować z niej zupę, czy zrobić napar, świeże zioło pomoże w walce ze stresem, a także przeciwdziałać procesom starzenia. Naszą pokrzywę otrzymujemy od Gosporadstwa IDEA-BIO, czyli polskiej firmy ekologicznej z wieloletnią tradycją.

Podobnie jak nasze zioła w wariancie suszonym, świeże także zawierają mnóstwo witamin i minerałów. Stanowią nie tylko niezbędny składnik wpływający na smak i zapach jedzenia. Ich używanie ma również wpływ na ludzkie zdrowie i samopoczucie - to ostatnie będzie szczególnie dobre, kiedy masz świadomość, że zioła w Rano Zebrano to sama natura!